O NAS

Morsztyn portret z logiem Morsztyn (943x1280)

PIOTR MORSZTYN 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Zwycięzca Pucharu Narodów CSIO 5* Moskwa - Rosja
Zwycięzca Grand Prix 3*  Ryga - Łotwa
Dwukrotny Mistrz Polski
Zwycięzca Pucharu Polski
Vice Mistrz Świata Żołnierzy Porto Alegre - Brazylia
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski
Reprezentant Kadry Narodowej przez ponad dwie dekady
Uczestnik Mistrzostw Świata i Europy

monia

MONIKA  MORSZTYN 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Absolwentka AWF Wrocław

Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów
Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców
Brązowa medalistka Pucharu Polski Młodych Jeźdźców
II miejsce w Pucharze Narodów CSIO Bukareszt -  Rumunia
Była reprezentantka Kadry Narodowej

Piotr Morsztyn to niezwykle otwarty i uprzejmy zawodnik dyscypliny skoków przez przeszkody. Ilekroć widuje się go na zawodach, zawsze na jego twarzy gości przesympatyczny uśmiech. To także prawdziwy sportowiec – zdyscyplinowany i bezgranicznie oddany swojej pasji.

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w 1984 roku razem z siostrą Małgorzatą, w sekcji jeździeckiej WKS Śląsk. Początki nie były łatwe, ale zapału do ciężkiej pracy i ciągłej nauki nigdy Piotrowi Morsztynowi nie brakowało, co widać także dzisiaj.

IMG_1268-6 (1280x853)

Po pięciu latach odniósł swój pierwszy sukces na Spartakiadzie Młodzieży w Kielcach zdobywając srebrny medal w skokach i brązowy w WKKW.
W 1996 roku na rewelacyjnym Horsensie wywalczył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. Sześć lat później za sprawą majestatycznego Jokera i dzielnej Bretanii Piotr Morsztyn ponownie sięga po tytuł najlepszego skoczka kraju. Kolejny wyszkolony od podstaw do najwyższego poziomu koń, Dywizja, przynosi dwa lata później trzecie miejsce na podium tej najważniejszej krajowej imprezy.
Najbardziej znanym w Polsce koniem, którego Piotr przygotował „od zera” aż do poziomu najtrudniejszych konkursów 160, to oczywiście Van Halen. Wraz z nim dostarczał kibicom polskiego jeździectwa moc emocji i radości z osiąganych wspólnie sukcesów.
Przez ponad dwie dekady reprezentował barwy Polski na zagranicznych arenach, zwyciężając w wielu trudnych konkursach. Wywalczył także tytuł najlepszego polskiego zawodnika podczas CSIO3* w Sopocie.
Chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą oraz doświadczeniem, zawsze gotowy do pomocy, służy dobrą radą w przygotowywaniu koni do startów oraz adeptom sztuki jeździeckiej, na każdym poziomie wyszkolenia.

Morsztynowo_2018-108

Każdy zawodnik potrzebuje wsparcia podczas swojej sportowej kariery, a tego Piotr Morsztyn zawsze mógł szukać u swojej żony, Moniki.
Twardo stąpająca po ziemi, zdyscyplinowana i niezwykle zorganizowana. Perfekcjonistka w każdym calu. Odpowiada za funkcjonowanie przepięknego ośrodka „Morsztynowo” w Kaszycach.
Jest utytułowaną zawodniczką, byłą reprezentantką Polski w dyscyplinie skoków przez przeszkody.
Sympatyczna i otwarta, stworzyła miejsce przepełnione ciepłem i rodzinną atmosferą, do którego chce się wracać!

PIOTR "PIOTRUŚ" ŁUKASZEWSKI

Piotr „Piotruś” Łukaszewski trafił do nas w wieku 17 lat i coś, co miało być krótką przygodą przerodziło się w jego życiową pasję. Zawsze uśmiechnięty, z ogromną dawką dobrego humoru, dba o dobro naszych koni. Dzięki niemu mają najlepszą opiekę i ogromną ilość miłości na jaką zasługują. Jest niezwykle pracowity i pilny. „Piotruś” to nie tylko pracownik czy luzak, to przede wszystkim członek naszej rodziny, na którego zawsze możemy liczyć.

Morsztynowo_2018-28
IMG_2485 (1280x853)

NATALIA MORSZTYN

W jeździeckiej rodzinie często tradycje przechodzą z pokolenia na pokolenie. Najstarsza córka Piotra Morsztyna „zaraziła” się pasją swojego taty kilka lat temu. Pod jego czujnym okiem stawia swoje pierwsze kroki w dyscyplinie skoków przez przeszkody, łącząc sport z nauką w szkole. Aktualnie posiada III klasę sportową i startuje w konkursach do klasy N włącznie. Jest niezwykle ambitna i mierzy wysoko marząc o sukcesach.